نکاتی در مورد طلاق

اسناد رسمی
نکات کاربردی درباره اسناد رسمی
مارس 2, 2018
مساعلي مربوط به قسم
نکاتی درباره «قسم»
مارس 8, 2018

همانطور که قبلا گفتیم طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است و در پی آن حقوق و تکالیف متقابلی که بین زوجین در هنگام ازدواج وجود داشته از میان می‌رود. 

اطلاعاتی درباره طلاق :

مرد هر وقت که بخواهد میتواند زن خود را طلاق بدهد_طلاق لااقل در حضور دو نفر مرد عادل که طلاق را میشنوند باید انجام گیرد _طلاقی که بصورت معلق باشد باطل است _طلاق دهنده باید عاقل بالغ قاصد و مختار باشد _
ولی مجنون میتواند در صورت مصلحت مولی علیهش زن اورا طلاق دهد_صیغه طلاق را میتوان توسط وکیل اجرا نمود _طلاق فقط مختص عقد داعم است وصیغه موقت با انقضا مدت یا بذل ان از طرف شوهر از زوجیت خارج میشود.
طلاق در قانون مدنی ایران (مواد ۱۱۴۳ تا ۱۱۴۸) بر دو قسم است: بائن و رجعی. در طلاق رجعی مرد می‌تواند در ایام عده رجوع کند و دیگر نیازی به صیغه‌ جدا نیست، اما در طلاق بائن دیگر مرد حق رجوع ندارد.
سوالی که برای مردم پیش میاید. طلاق بائن چیست؟

جواب. طلاقی که قبل از نزدیکی واقع شود_طلاق زن یاعسه_طلاق خلع ومبارات مادام که زن رجوع نکرده است _ طلاقی که بعد از سه وصلت متوالی بعمل آید.

سوال : طلاق خلع چیست؟ زن بواسطه کراهتی که از شوهرش دارد در مقابل مالی که به شوهرمیدهد طلاق میگیرد.

طلاق مبارات چیست؟ کراهت از طرفین میباشد در اینصورت عوض باید زاید بر میزان مهر نباشد.

سوالی که برای بیشتر مردم اتفاق می افتد: عده طلاق چیست؟ عده طلاق یعنی مدتی که تا انقضا زنی که عقد نکاح او منحل شده است ونمیتواند شوهر دیگر اختیار کند.

عده طلاق در عقد داعم. سه ماه میباشد و عده طلاق در عقد موقت دوماه میباشد.
اگر در هر دو طلاق زن حامله باشد عده تا زمان وضع حمل زن میباشد.
برای سوالات بیشتر با شماره های ۰۹۳۹۲۶۹۶۵۴۶_۰۹۳۵۳۰۲۱۱۱۲_۰۹۱۵۷۵۸۷۴۲۴ تماس حاصل نمایید.
پیروزی و موفقیت شعار ماست

اشتراک گذاری